Patron honorowy
KPK Ministerstwo Energii
Powrót

Bilfinger Mars Offshore - oficjalny partner panelu "Offshore - nowa branża"

Bilfinger Mars Offshore - oficjalny partner panelu "Offshore - nowa branża"

Wraz z rozwojem energetyki wiatrowej rośnie zapotrzebowanie na fundamenty instalacji morskich. Bilfinger Mars Offshore to nowy dostawca na rynku, którego celem jest zaspokojenie tego rosnącego zapotrzebowania. Przedmiotem działalności firmy jest produkcja fundamentów dla morskich siłowni wiatrowych typu kratownicowego (jacket), jednopalowego (monopile) oraz platform pośrednich i innych konstrukcji stalowych, przy użyciu najnowocześniejszych technologii produkcji seryjnej. Pozwala to na zwiększenie produkcji i oszczędność kosztów przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości i wymaganych standardów bezpieczeństwa.

Oficjalny partner XI Konferencji i Targów PSEW 2016, Spółka Bilfinger Mars Offshore, to przykład jednej z największych w Europie inwestycji w utworzenie od podstaw łańcucha dostaw fundamentów dla morskich elektrowni wiatrowych. W ramach projektu zainwestowano 130 milionów Euro w budowę, pierwszego w Polsce, zakładu seryjnej produkcji fundamentów oraz elementów przejściowych dla morskich turbin wiatrowych. 

Panel „OFFSHORE: nowa branża”, moderowany przez Wojciecha Cetnarskiego, Prezesa Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, odbędzie się pierwszego dnia Konferencji i Targów PSEW 2016. Weźmie w nim udział m.in. Marie Donnelly, Dyrektor ds. Odnawialnych Źródeł Energii, Efektywności Energetycznej i Innowacji w Dyrekcji Generalnej ds. Energii, w Komisji Europejskiej, która będzie dyskutować z  przedstawicielami polskiego rządu oraz branży energetyki wiatrowej na temat warunków, jakie Polska powinna spełnić, by wykorzystać swój nadzwyczajny potencjał do rozwoju offshore. W szczególności sesja będzie poświęcona wyzwaniom regulacyjnym oraz perspektywom współpracy regionalnej.